Het klinkt logisch. Om je bedrijf te laten groeien heb je meer omzet nodig, het liefst met behoud van marges en rendement. Groei komt echter niet vanzelf, althans niet helemaal vanzelf. Bedrijven groeien (of krimpen) vaak autonoom op een bepaalde manier. Oftewel, met dezelfde inspanning in marketing en sales verandert er niet zo veel.
Meer omzet
Om meer omzet te genereren kun je simpel gezegd twee wegen bewandelen. Even los van de inhoud en/of verandering van het product of de dienst:
Je bestaande klanten zijn je meest warme bron van nieuwe omzet. Je kent ze immers door en door en ze vormen continu leads die op een presenteerblaadje worden aangeleverd. Onderschat dus niet de kracht en het potentieel van je bestaande trouwe klanten. En hoe blijer je klant, hoe groter de kans dat hij/zij jou nieuwe leads op datzelfde presenteerblaadje aandraagt! Er gaat immers niets boven de kracht van mond-tot-mond.
Nieuwe klanten
Omzet uit nieuwe klanten betekent het generen van nieuwe leads. Als je doelen hebt gesteld voor het nieuwe jaar dan weet je in grote lijnen hoeveel je in marketing kunt en wilt investeren. Dit heb je logischerwijs bepaald aan de hand van je omzetdoelstelling. Heb je dit nog niet scherp? Lees dan ons blog over het bepalen van je marketingdoelstelling.
Uiteindelijk wil je op basis van je omzetdoelstellingen berekenen hoeveel leads je daadwerkelijk nodig hebt om deze doelstellingen te halen. Houd hierbij rekening met de volgende aspecten:
Lead calculator
Met een simpele formule bereken je het benodigde aantal leads. Bereken gratis je benodigde aantal leads met onze lead calculator!
De Raetsingel 1 (in De Weijer)
5831 KC Boxmeer (routebeschrijving)
T. 0485 520 172
E. info@bureauvet.nl
KvK: 62295861
BTW-nummer: NL854751518B01
Rijnstraat 170
1079 HS Amsterdam
T. 020 45 62 533
E. info@bureauvet.nl
Wil je graag op de hoogte gehouden worden via de mail? Dat kan natuurlijk want we delen graag onze kennis en artikelen.
Direct inschrijven